23 listopada 2013

jak przygotować się do świąt?


Już niedługo, już za momencik. Jeszcze chwilka i poczujesz na plecach zimny podmuch. Nie, to nie jest grudniowy, mroźny wiatr. To widmo przedświątecznego tygodnia. Zaczyna się zawsze niewinnie. Ciepłe światełka, radosna muzyka, wszechobecny zapach goździków i pomarańczy. Ale Ty już wiesz, że to tylko pozory. Już wiesz z czym przyjdzie Ci się zmierzyć.

Najpierw podejmujesz walkę o pożywienie i inne dobra materialne (oraz przeciwko zdrowemu rozsądkowi). W końcu odarta z pieniędzy i chęci do życia wyruszasz na kolejne pole bitwy. A tu już idziesz na noże. O to, kto ma te noże wyczyścić. I talerze i podłogi i okna. I po co, dlaczego, za jakie grzechy. Zwieńczenie wspaniałego tygodnia: krew, pot i łzy. Bo prawie odcięłaś sobie palca, bo cztery palniki i piekarnik to już gorzej niż upał, bo znowu nic nie wyszło tak jak powinno...

Może trochę nas poniosło, ale teraz dla równowagi polecimy truizmem: Boże Narodzenie to czas radości, spokoju, rodzinnego świętowania. A w tle pada śnieg i małe, słodkie dzieciaczki śpiewają kolędy. Naprawdę możesz mieć piękne Święta, podczas których odpoczniesz i nie stracisz głowy. Tylko nie słuchaj podszeptów pani konsumpcji i stawiaj opór pani perfekcji. Zwróć się raczej do innej dwójki: organizacji i planowania. Najlepiej już teraz.


Wybrałyśmy kilka najważniejszych (i najfajniejszych) rzeczy, o których należy pomyśleć przed Świętami. Kolejność nie jest przypadkowa :)

organizacja świąt Bożego Narodzenia


Kilka szczęśliwych numerków pojawi się na blogu w najbliższym czasie. Zapraszamy! 


Link do hardkorowej wersji zakupów, czyli zeszłoroczny pomysł mamy 'jak ogarnąć święta' (tylko dla odważnych;)): KLIK!
Link do świątecznego kalendarza kotlet.tv: KLIK!Zdjęcia z designcrushblog.com, ebay.co.uk, fabfatale.com, personalbiz.com, whooneedsacape.com

2 komentarze:

  1. "Hardkor" może... Ale ta lista zakupów i potraw to naprawdę niegłupi pomysł; a jeśli jest zrobiona w Excelu to można ją na bieżąco modyfikować i zawsze jest aktualna oraz czytelna.

    OdpowiedzUsuń
  2. No i mama doskonale z nią sobie dała radę ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger