12 grudnia 2013

Dekoracja:Świąteczne nakrycia, cz. ICo robimy w Święta? Jemy! Gdzie? Wszędzie! Ok, najczęściej jednak przy stole. Jakoś tak wychodzi, że Boże Narodzenie spędzamy za stołem, przemieszczając się od jednego stołu do drugiego, odliczając czas do kolejnego zastawienia stołu. Warto więc, żeby bohater tego wpisu, wspomniany stół, wyglądał odświętnie i odpowiednio do okazji.

Ten post jest pierwszym w naszym mini-cyklu. Będą jeszcze dwa, na które serdecznie Cię zapraszamy. A teraz pozostaje nam tylko powiedzieć: stoliczku, nakryj się!


Styl: prostota

Co za dużo, to niezdrowo, czyli prostota. Skromnie i minimalistycznie, w stonowanych kolorach. Na stole pojawiają się pojedyncze ozdoby, często tylko jednego rodzaju, o surowej formie. Nie ma wyraźnych wzorów i kontrastów. Bez zbędnych komplikacji, miliona talerzy, sztućców i kieliszków. Po prostu prosto :) Ale niekoniecznie nudno.
Styl: przepych

Miejsce jedzenia jest w kuchni, na stole rządzą ozdoby, stąd też przepych. Musi być dużo i na bogato. Albo przynajmniej wyglądać, że drogo. I świecić! Tak, tak, blask to podstawa, żeby Twój stół poczuł się glamour. Do tego złoto lub srebro i kryształy. No i wszechobecne ozdoby, które okupują całą przestrzeń, łącznie z talerzami, kieliszkami, serwetkami...To jak, co Ci się bardziej podoba? Którą opcję wybierasz? ;)

Zapraszamy na kolejne odsłony cyklu!


Zdjęcia z adoreyourplace.com, beforeitsnews.com, blog.templeandwebster.com.au, brandsexclusive.com.au, centralinteriordesign.com, eatwell101.com, kmdecor.blogspot.com, lamidge,net, lights4fun.co.uk, melancholysmile.blogspot.com, wedigsearches.com, younghouselove.com
3 komentarze:

  1. Cudnie udekorowane stoły! Właśnie takie są najbardziej cenione wśród gości. Bo tak piękny stół wzmacnia apetyt :) Polecam również sklep internetowy, gdzie można znaleźć świetną porcelanę na stół :) www.bialaporcelana.pl. Pozdrawiam cieplutko!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie przygotowane, aż miło patrzeć :) Wiele można wykorzystać nie tylko na święta

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger