10 grudnia 2013

Inspiracje: Alternatywne choinkiŚwierki, jodły, sosny, prawdziwe piękności prosto z lasu. Dumnie wkraczają na salony, urzekając swoją naturalnością i kusząc zapachem. Potrafią jednak nieźle nabałaganić, a ich obecność pod dachem doprowadza zielonych do białej gorączki. Trzeba im poświęcać dużo uwagi, której niestety nie doceniają - mimo wysiłków i starań żadna z nich na pewno nie zostanie z Tobą do następnego roku. Naturalne piękności mają swoje sztuczne koleżanki. Może urodą nie grzeszą, ale są miłe w obyciu i pozostaną Ci wierne przez wiele lat. Jednak i tu jest haczyk - ich plastikowe igły mogą mocno kłuć w oczy prawdziwych entuzjastów Bożego Narodzenia.

Ale to nie wszystko. Jest jeszcze jedna grupa choinek. Takich, które chcą się wyróżniać, być wyjątkowe, być inne niż wszystkie. Uciekają od schematów, często zmieniają kolor, kształt i formę. Są po prostu alternatywne. Mogą być drewniane, papierowe, ze wstążki, z materiału. Malowane, wyklejane, składane, lepione. Małe, duże, stojące, wiszące. W stylu vintage, glamour, minimalistyczne, nowoczesne... Pomysłów są tysiące, sky is the limit :)


Znalazłyśmy trochę alternatywnych inspiracji. Obejrzyj, może skusisz się na ucieczkę od choinkowej tradycji? ;)


I jak, przekonałyśmy Cię do niekonwencjonalnych rozwiązań? A może pozostaniesz wierna tradycji? Daj nam znać :)

Wkrótce więcej inspiracji!


Zdjęcia z: 86lemons.com, afewprettythings.blogspot.com, apartmenttherapy.com, atthepicketfence.com, babble.com, brandsexclusive.com, demilked.com, designyoutrust.com, evenesis.com, familyholiday.net, fancy-deco.com, giftsofsubstance.com, greenteadesign.com, houselogic.com, inspiringhomestyle.com, knockoffdecor.com, littlebirdiesecrets.blogspot.com, ohhthat.blogspot.com, northstory.ca, pinlavie.com, pinterest.com, playinghouse.co.za, plumperfectandme.blogspot.com, redesignrevoliution.com, thediyadventures.com, weheartit.com2 komentarze:

 1. Tak dużo pięknych pomysłów, wiele prościutkich. Aż dziw, że to inni wpadają na nie a nie my - nieprawdaż?
  Przed chwilą "przećwiczyłam" choinkę z kawałków papieru. Uznałam, że może być... nawet w moim wykonaniu. Jutro szybciutko zrobię sobie taką w biurze - a że nie mam zwyczaju wyrzucać niepotrzebnych lub nieudanych wydruków - zapisanych kartek papieru u mnie dostatek (wykorzystuję je jako brudnopisy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że "inni" chcą się nimi dzielić ;)
   Cieszy nas niezmiernie, że zdjęcia zainspirowały Cię do zrobienia choinki. A ponowne wykorzystywanie kartek - popieramy, marnotrawstwu mówimy "nie" :)

   Usuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger