6 grudnia 2013

Mikołajki!
Wanted. Poszukiwany, co roku w grudniu. Typ spod polarnej gwiazdy. Swoje prawdziwe oblicze ukrywa pod gęstą, białą brodą. Często widywany z worem pełnym towaru, który rozdaje na prawo i lewo dzieciom. Nie działa sam, przewodzi gangowi małych i sprytnych pomocników. Jest niezwykle wpływowy, jego śladami podążają inni - tatusiowie, dziadkowie, wujkowie. Ważne: ma słabość do ekologicznych środków transportu i ciasteczek z mlekiem.

Święty Mikołaj - bohater dzisiejszego dnia. Kiedyś mieszkał w Turcji i uwielbiał piesze wyprawy, podczas których rozdawał swój majątek potrzebującym. Skromny i oddany swojej misji. Jego działalność nie mogła pozostać niezauważona. Zyskał sławę na całym świecie. Popularność go jednak zmieniła - kupił sanie, stado reniferów i przeprowadził się na Biegun Północny. Nowy tryb życia, porzucenie spacerów i rozkwit miłości do słodyczy odbiły się na jego figurze. W 1931r. spotkał na swojej drodze Coca Colę, która go ubrała i do dzisiaj odpowiada za jego wizerunek. Pomimo tej metamorfozy Mikołaj pozostał wierny najważniejszej rzeczy  - nadal chętnie dzieli się z innymi, tym co dobre, fajne i miłe :)


Poza życzeniami udanego dnia i trafionych prezentów mamy dla Ciebie galerię inspiracji z Mikołajem w roli głównej. Oglądaj, podziwiaj ;)

A może pochwalisz się co dostałaś na mikołajki? Albo czym obdarowałaś bliskich? Zapraszamy do zwierzeń ;)

Następnym razem widzimy się w kuchni!Zdjęcia z: aldovega.com, homedesigns99.com, ikartki.blogspot.com, jieheng.en.made-in-china.com, modes4u.com, notonthehighstreet.com, pinterest.com, redtedart.com, ropermountainholidaylights.com, scottsofstow.co.uk, sniqi.com, thecupcakeblog.com, tumblr.com, weheartit.com


4 komentarze:

 1. Świetny mikołajkowy post i multum zdjęć - teraz wszedzie widzę mikołaje ;)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy bardzo :D mikołaje na zdjęciach są urocze, więc mamy nadzieję, że ich wszechobecność nie jest dla Ciebie cierpieniem ;)

   Usuń
 2. Miło pooglądać i poddać się nastrojowi... Bardzo ładnie napisane o Mikołaju; ciepło, lekko i dowcipnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a nam bardzo miło czytać takie komantarze :) zapraszamy po więcej 'nastrojowych' rzeczy - zarówno zdjęć, jak i tekstów ;)

   Usuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger