2 stycznia 2014

Motyw: ŚwiatłoI stała się światłość. Była dobra, jest dobra i jest niezbędna. Bez niej nie ma dnia, nie ma życia, nie ma niczego. Światło wpływa nie tylko na to, ŻE funkcjonujemy, ale również na to, JAK funkcjonujemy. Wprawia w ruch endorfiny, nam dodaje chęci do działania, a światu urody. 

Gdzie naturalne światło nie może, tam pojawia się sztuczne. W domu jego obecność jest konieczną koniecznością i oczywistą oczywistością. Często jednak kwestia oświetlenia traktowana jest po macoszemu i pomijana podczas planowania urządzania mieszkania. A przecież dzięki dobrze zaprojektowanemu i dobranemu oświetleniu możesz stworzyć odpowiednie warunki do czytania, pracy, wypoczynku, budować nastrój i klimat mieszkania. Poza tym lampy uzupełniają wystrój wnętrza i mogą stanowić efektowną dekorację. Pamiętaj o tym wszystkim, bądź człowiekiem światłym ;)


Rodzaje oświetlenia

wystrój wnętrz, oświetlenie w mieszkaniu, światło w domu, inspiracje

1. Kilka lamp jednego rodzaju - wyraziste i efektowne
2. Neony - nowoczesne, często pełnią funkcję dekoracyjną
3. Sznur lampek - delikatne, nastrojowe, świetnie sprawdzą się w sypialni
4. Lampiony - ciepłe, klimatyczne, idealne na romantyczne wieczory
5. Pojedyncza lampa - bo po co kombinować? ;)

W następnym poście znajdziesz całe mnóstwo świetlnych inspiracji :)

Pozdrawiamy promiennie!


Zdjęcia z: pinterest.com, weheartit.com

2 komentarze:

  1. Te pierwsze geometryczne wiszące lampy są przepiękne. Sama bym chciała takie mieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pewnie, że światło jest bardzo ważne. Musicie zdecydować się na jeden rodzaj. Mam tu na myśli rozróżnienie białego i żółtego światła. Wszystko, czego potrzebujecie do instalacji elektrycznej znajdziecie na https://www.asaj.pl Pamietajcie tylko, że aby zajmować się takimi działaniami, to trzeba mieć odpowiednią wiedzę.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger