13 stycznia 2014

Ogarnij... Nowy Rok


kalendarz, organizacja, grafika, czas

Ucieka albo nagli, po prostu lubi biec szybko. Kiedy jednak się z nim nie ścigasz, potrafi przynieść ulgę i wyleczyć Twoje rany. Jedno jest pewne - jest niezwykle cenny i raz minionego nigdy nie odzyskasz. Czas, bo o nim mowa, warto ogarniać. Dlatego w nowym roku na pierwszym planie umieść planowanie ;)

Czas i planowanie? Czyli kalendarz! Ale nie taki zwyczajny, w którym możesz sprawdzić datę, dzień tygodnia czy imiona solenizantów. Według nas jedyną, w pełni funkcjonalną formą kalendarzy są plannery i organizery. Przybierają różne oblicza - notesu mieszczącego się w torebce, aplikacji mobilnej czy ściennej planszy w mieszkaniu. Dzisiaj zajmiemy się tą ostatnią grupą.

Uwaga! Regularne używanie plannerów i organizerów korzystnie wpływa na jakość życia i ułtawia funkcjonowanie każdego dnia :)


Rodzaje kalendarzy

kalendarze, organizacja czasu, organizacja w domu, pomysł na kalendarz, kalendarz diy

1. Farba tablicowa i kreda
2. Biała, ścieralna tablica i flamaster
3. Szklane ramki i ścieralny flamaster
4. Tablica korkowa i karteczki
5. Papier, kartki, karteczki i długopisy, flamastry, kredki...


Kalendarzowe inspiracje


Według nas plannery są niezastąpione. A Ty korzystasz z organizera na co dzień? Masz swoje sprawdzone sposoby organizacji czasu? :)

Dobrego tygodnia!


Zdjęcia z: 8tracks.com, acloverandabee.blogspot.com, autostraddle.com, blog.giddygiddy.com, charcoalandcrayons.blogspot.com, darlingdoodlesdesign.com, diydiva.net, fabyoubliss.com, fellowfellow.com, goldrayindustries.com, hannahbunker.com, homedit.com, jenloveskev.com, lovethispic.com, misscontradictionofsorts.blogspot.com, pbteen.com, pinterest.com, poofycheeks.com, remodelaholic.com, seamlessdays.wordpress.com, sweetshoppedesigns.com, thethriftyapartment.wordpress.com, thistlewoodfarms.com, trendhunter.com, uncommondigital.com, wanelo.com, wellgroomedhome.com, whispersweetnothing.wordpress.com, writtenonherheart.com
4 komentarze:

 1. Świetne pomysły :) Najbardziej przypadły mi do gustu kalendarze na szklaną szybką po której można pisać mazaczkiem:) Chyba się skuszę i zrobię jakąś ciekawą kompozycję:) Dzięki za inspirację:) Super blog:) Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy bardzo za taki miły komentarz! <3 i strasznie nas cieszy, że znalazłaś u nas inspirację :D
   pozdrawiamy cieplutko :)

   Usuń
 2. Ojoj! Ile inspiracji! Spokojnie kilka bym wybrała do siebie. Problem jednak mam zawsze z takimi kalendarzami, że zapiski chce mi się robić na nich może przez pierwsze dwa miesiące, a potem zapominam, że miałam zapisać :-)...Bardzo mi się blog podoba. I też uroczy ptaszek w logo, jak u mnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super, że Ci się podoba :) jest nam szalenie miło z tego powodu :D
   jeśli zapominasz tylko o zapiskach, a pamiętasz co masz zrobić, to wszytko gra ;) kalendarze są dla zapominalskich, roztargnionych i mających dużo małych rzeczy do ogarnięcia. trochę pisałyśmy tego posta z myślą o sobie ;)
   pozdrawiamy Cię serdecznie!

   Usuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger