1 marca 2014

jak czyścić biżuterię?


jak wyczyścić biżuterię, domowe sposoby czyszczenia biżuterii, jak wyczyścić srebro, czyszczenie złotej biżuterii

Nie wszystko złoto co się świeci. A i owszem, nie wszystko. Są jeszcze srebro i platyna, które też lubią błyszczeć. Odrobiną blasku nie pogardzą perły i bursztyny. A co z drewnem i plastikiem? One również chcą zachwycać swoim wyglądem!

Dzisiaj pokażemy Ci jak dbać o biżuterię wykonaną z różnych materiałów. Mamy dla Ciebie kilka prostych, domowych sposobów na czyszczenie pierścionków, naszyjników i bransoletek. A to wszystko po to, żeby zachowały swoje piękno na dłużej ;)


Jak czyścić biżuterię?

jak wyczyścić biżuterię, domowe sposoby czyszczenia biżuterii, jak wyczyścić srebro, czyszczenie złotej biżuterii


ZŁOTO
Do ciepłej wody z mydłem dodaj sodę, w proporcji 2:1. W tak przygotowanym roztworze zamocz biżuterię, następnie opłucz i osusz. Złoto odzyskuje swój blask także dzięki cebuli - wystarczy, że plasterkiem przetrzesz łańcuszek czy pierścionek.

SREBRO
Wyłóż naczynie folią aluminiową i wlej do niego ciepłą wodę wymieszaną z sodą, w proporcji 2:1. Biżuterię włóż do naczynia i zostaw na jakiś czas.

PERŁY
Biżuterię włóż do miseczki z mlekiem i zostaw ją na całą noc. Następnego dnia wypłucz i osusz perły.

BURSZTYN
Biżuterię z bursztynu wyczyścisz miękką szmatką namoczoną w spirytusie. Bursztyn możesz dodatkowo natłuścić oliwą z oliwek. 

DREWNO
Drewno czyść suchą ściereczką. Na wygląd i trwałość biżuterii pozytywnie wpłynie pasta z woskiem - możesz nią od czasu do czasu przecierać swoje bransoletki i naszyjniki. 

PLASTIK
Czyszczenie takiej biżuterii nie sprawi Ci problemu - wystarczy ciepła woda z mydłem. 

PLATYNA
Biżuteria odzyska swój blask jeśli zanurzysz ją w spirytusie i wypolerujesz ściereczką.

Stosujesz podobne sposoby czyszczenia biżuterii? Może masz sprawdzone patenty na odświeżenie biżuterii sztucznej? Chętnie je poznamy :)

Blasku na co dzień!


Zdjęcia biżuterii z: aliexpress.com, amazon.com, ecouterre.com, nittygrittynow.com, pearlhours.com, stoneandsilverjewelry.com, trumpetandhorn.com 

2 komentarze:

 1. Prościej się tego wszystkiego nie dało pokazać i opisać! Pozwoliłam sobie podlinkować ten wpis u mnie na blogu na podstronce z tą tematyką :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy! <3 jak super, że Ci się podoba! i niezmiernie nas to cieszy, że umieściłaś link do posta na swoim blogu :D
   buziaki!

   Usuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger