10 czerwca 2014

Inspiracje: drewniane palety i skrzynki


Ludzka kreatywność nie zna granic! Dzięki niej przedmioty zmieniają swoje pierwotne przeznaczenie. Dotyczy to także naszych dzisiejszych bohaterek - drewnianych palet i skrzynek na owoce. Palety już dawno znalazły swoje miejsce poza magazynami i zapleczami sklepów. Można przy nich zjeść, można na nich odpocząć lub wyspać się. A w skrzynkach zamiast jabłek znajdziesz gazety, książki, buty, zabawki. Jak podarować nowe (lepsze) życie paletom i skrzynkom? Odpowiedź znajdziesz poniżej;)


InspiracjeZdecydowałabyś się na takie rozwiązania w swoim mieszkaniu? Już wkrótce pokażemy Ci projekt DIY z drewnianymi skrzynkami w roli głównej :)

Pozdrawiamy upalnie!


Zdjęcia z: pinterest.com
14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. czyli jest nas więcej - kochających meble z palet i skrzynek ;)

   Usuń
  2. ja na pewno do nich naleze :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. jest mega! gdyby jeszcze była w komplecie z kilkoma parami butów... :D

   Usuń
 3. Sprzedam drewniane skrzynki. Proszę o kontakt przez FB na podany poniżej link:
  https://m.facebook.com/profile.php?id=106975269647105

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubimy to! :) Piękne inspiracje, wszystko w naszym stylu :) Zapraszamy do naszego skrzynkowego sklepu www.firstroom.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Raz gdzieś znalazłam pociąg ze skrzynek jako kwietnik ale teraz nigdzie go nie widzę pomocy mam skrzynki tylko jak zrobić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Kasiu,
   pomysł bardzo nam się podoba i chętnie udzieliłybyśmy jakiejś rady, ale niestety nie widziałyśmy nigdzie takiego wykorzystania skrzynek. Może wystarczy kilka kawałków drewna z pnia na koła? :)

   Usuń
 6. Troszke inwencji i można zrobić cuda :) A radość z robienia bezcenna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładnie to wygląda, mi szczególnie podobają się stoły kawowe z palet ale nie wiem jakie są dokładnie pokazane na zdjęciach ale mi wyglądają na nieoszlifowane. Wg mnie powinny być to raczej wyroby z desek szlifowanych od początku przygotowywane pod meble. Wiem że można używane palety z grubsza szlifować ale nie wszędzie się to uda i wtedy wygląda to że w jednych miejscach jest podszlifowane a w innych nie. no nie wiem. Ja bym radził zamówić paletę od razu wykonaną pod tym kątem. Dwie/trzy sztuki, cztery kółka, może szyba na wierzch i stolik kawowy mamy tip-top.

  OdpowiedzUsuń
 8. Palety to jest samograj jeśli chodzi o kreatywne DIY i meble robione własnym sumptem. Multum możliwości przy niewielkim nakładzie środków. Kwestia przygotowania materiału - wyżej kolega słusznie zwrócił uwagę na szlifowanie itp. Jednak jak mamy tego komfortowo używać, to chociaż porządnym papierem ściernym trzeba paletkę objechać. A potem już tylko jakieś łączniki z e-Armet, trochę drobnych elementów i jesteśmy w stanie wykreować sobie w zasadzie dowolny mebel. Najlepiej mają ci, którzy posiadają stały dostęp do niedrogich palet. Bo handlujący nimi ostatnio się wycwanili, wyczuli trend i palety robią się droższe niż kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam z takich palet zrobione łóżko i rewelacyjnie też wygląda. Można i w ogrodzie coś takiego wyczarować. Moi znajomi mają na tarasie zrobiony komplet wypoczynkowy, cały z palet.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dawna jestem wielkim fanem drewnianych skrzynek :) gratuluje artykułu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger