4 listopada 2014

DIY: etykietki na słoiczki


Polska, złota jesień trwa w najlepsze a wraz z nią - sezon na pyszne jabłka. Dzisiaj jednak wybiegniemy trochę w przyszłość i pomyślimy o zimie. Nie chodzi o to, że już nie możemy się doczekać mrozu, śniegu i grubych płaszczy, ale chcemy być gotowe na przetrwanie tego zimowego okresu.  

Nic tak nie pokrzepia człowieka w chłodne wieczory jak domowej roboty pyszności :) My proponujemy zamknąć w słoiczkach jabłka i stworzyć z nich dżem, mus lub syrop. A żeby było przyjemniej - przygotowałyśmy aż 9 szablonów do wydrukowania, które sprawią, że słoiki poza smaczną zawartością będą miały również piękny wygląd! Świetnie sprawdzą się w roli dekoracji kuchennej lub słodkiego prezentu dla kogoś bliskiego :)

W tym tygodniu zrobiłyśmy mus jabłkowy, który będziemy wykorzystywać jako nadzienie do babeczek, dodatek do deserów czy po prostu zdrową przekąskę. Zwykły słoiczek wydawał nam się trochę nudny, dlatego postanowiłyśmy go upiększyć. Tak właśnie powstały etykietki, zawieszki i ozdobne przykrycia w trzech różnych stylach i kolorach. Możecie je pobrać, wydrukować i chwalić się ładnymi przetworami :) Słoiczek, który widzicie na zdjęciach ma 0,5 l pojemności, a jego pokrywka - ok. 8,5 cm średnicy.


Szablony do słoiczków z dżemem:
× styl 1 - zobacz
× styl 2 - zobacz
× styl 3 - zobacz

Szablony do słoiczków z musem:
× styl 1 - zobacz
× styl 2 - zobacz
× styl 3 - zobacz

Szablony do słoiczków z syropem:
× styl 1 - zobacz
× styl 2 - zobacz
× styl 3 - zobacz
Robicie przetwory na zimę? Zamykacie je w zwykłych słoikach czy też je ozdabiacie? Jak Wam się podobają nasze szablony? Wkrótce pokażemy kolejną jabłkowo-słoikową inspirację ;)

Jesienne buziaki!
2 komentarze:

  1. Dzięki waszej stylizacji studenci nie będą się już wstydzić, że są słoikami :D A tak na poważnie super pomysł, można takimi przetworami fajnie ozdobić kuchnie. Ładnie i praktycznie! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O skorzystam;-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger