9 kwietnia 2015

Motyw: floral
Hej, hej! :) Po dłuuuuuugim zimowym śnie budzimy się do życia i wracamy do blogowania. Na początek mamy dla Was krótką, kolorową historyjkę. Zapraszamy!

Wychodzą z ziemi i z wody, schodzą z drzew. Wypełzają z ogrodów, balkonów i łąk. Wydostają się ze strojów ludowych, orientalnych tkanin, filmów kostiumowych, hipisowskich grafik, dzieł wielkich malarzy i dziecięcych rysunków. Choć delikatne i wątłe, nie da się ich powstrzymać. Przywłaszczają wszystko: tapety, meble, sprzęty domowe, pościel, dywany, dekoracje. Powód jest jednak szlachetny: ożywić nasze wnętrza, pobudzić zmysły, zbliżyć do natury

Niektóre kwiaty, zanim trafią do naszych domów, przechodzą metamorfozę i stają się abstrakcyjne, przybierają geometryczne kształty i nietypowe dla nich kolory. Inne zachowują swą naturalność i wyglądają jak żywe. Można ich używać na wiele różnych sposobów, w wielu różnych stylach i kombinacjach. Polecamy jednak zachować umiar, żeby uchronić się przed stwierdzeniem, że pasują do naszego wnętrza jak kwiatek do kożucha ;)


Jak można wykorzystać motyw kwiatowy?1. nowoczesne wnętrze
2. klasyczne, ciepłe wnętrze

3. kwiaty jako akcent
4. kwiaty jako motyw przewodni

5. łączka
6. duży, pojedynczy wzór

7. naturalne
8. abstrakcyjne

9. orientalnie
10. folklorystycznie
11. w stylu shabby chic

Uff, na dworze w końcu robi się coraz cieplej, więc w najbliższym czasie nie zabraknie na blogu kwiatów i wiosennych kolorów :)

Słoneczne pozdrowienia!


Zdjęcia z archiexpo.com, tumblr.com, finewallsticker.com, fototapeta4u.pl, weheartit.com

1 komentarz:

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger