29 stycznia 2015

Inspiracje: Literki, cz. IDzień dobry! :) Po krótkiej przerwie wracamy do motywu literek. Pisałyśmy już o literkach w wystroju wnętrz i pokazywałyśmy Wam co fajnego można zrobić z tymi wykonanymi z drewna. Dzisiaj będzie trochę o projektach, które możecie samodzielnie stworzyć w domu. Przygotowałyśmy dla Was kilka pomysłów DIY na pojedyncze literki i całe napisy. Czytajcie, oglądajcie, inspirujcie się i... do roboty ;)  


Gąbka + kwiaty
Kształt literek możecie wyciąć bezpośrednio z gąbki florystycznej lub umieścić kawałki gąbki w przygotowanych wcześniej kartonowych "foremkach". Później wkraczają kolory, czyli kwiaty :) Przyczepicie je za pomocą drucianych łodyg lub przy użyciu szpilek.
Gwoździki + sznurek
Na początek potrzebujecie powierzchni, do której można przybić gwoździki - drewno, jakaś płyta lub po prostu ściana. W tym ostatnim przypadku musicie dokładnie przemyśleć swoją decyzję ;) Z gwoździków tworzycie kształt literek, wyznaczacie ich granice lub budujecie całe kontury. Następnie musicie wypełnić środek, do czego posłużą Wam sznurek, nitka, mulina lub włóczka. Zachęcamy do zabawy kolorami i sposobami przeplatania :)Płótno + guziki lub pinezki
Podobrazie o dowolnych wymiarach bez problemu kupicie w sklepie plastycznym. Możecie je pomalować lub zostawić białe. Na płótnie szkicujecie ołówkiem kształt literek, a następnie przyszywacie guziczki lub wbijacie pinezki. Nic prostszego ;)
Drucik
Oryginalne napisy stworzycie przy użyciu drucika florystycznego. Jest on bardzo plastyczny, łatwo się wygina i występuje w różnych kolorach. Możecie zacząć od napisania tekstu na kartce i na podstawie wzoru uformować literki - przykład znajdziecie w naszym poście z drucianymi serduszkami. Do drucika możecie dodać jakieś ozdoby, a grubszy - owinąć włóczką lub sznurkiem.

Zapałki
Pomysł jest bardzo prosty: zapałki, klej do drewna i odpowiednie podłoże. Materiałów nie potrzebujecie dużo, ale za to cierpliwości - jak najbardziej ;)Który pomysł na literki podoba się Wam najbardziej? Wkrótce pokażemy więcej inspiracji i nasz projekt DIY :)

Zimowe buziaki!


Zdjęcia z: pinterest.com
3 komentarze:

  1. Niezłe pomysły na ukojenie nerwów - takie robótki ręczne; a przy tym można wykazać się kreatywnością.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysły na napisy - super, na pewno któryś z nich wykorzystam. Ma się w ten sposób własną dekorację do domu i pożytecznie spędzony czas.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger