17 października 2015

oszukane polaroidowe zdjęcia


"Oooo... Masz polaroida?!" - często słyszę to pytanie od gości przypatrujących się zdjęciom na mojej lodówce. Niestety nie mam, choć bardzo chciałabym mieć :) Polaroidy są super. Stylowe, oldschoolowe, instant i w ogóle cool.

Dziś mam dla was life-hack jak w prosty sposób uzyskać zdjęcia stylizowane na te z polaroida. Pewnie, że najfajniejsze są te PRAWDZIWE, prosto z aparatu, ale nawet taka DIY-namiastka bardzo cieszy i suuuper wygląda :) No to do dzieła!
 
Co będzie potrzebne?
× komputer
× internet
× pieniążki
× nożyczki


1. Ściągamy program Poladroid (dostępny tutaj) i instalujemy na komputerze.

2. Ustawiamy według uznania (ja lubię jak zdjęcie jest jak najbardziej brudne i surowe - więc wybieram 'Blur' i 'Stripes', a 'Vignetting' przesuwam na 'strong')3. Wybieramy swoje ulubione zdjęcia, przeciągamy na Poladroida* i... czekamy aż wyschną :)

*już sam Poladroid wygląda uroczo! 


4. W dowolnie wybranym programie graficznym dodajemy biały pasek pod zdjęciem w taki sposób, by końcowa proporcja zdjecia wynosiła 9x13. Możemy spokojnie użyć do tego celu nawet program Paint (rozciągnąć obszar roboczy w dół) i powszechnie dostępną Galerię systemu Windows (wykadrować zdjęcie wybierając odpowiednią proporcję).5. Wywołujemy zdjęcia na błyszczącym papierze fotograficznym w formacie 9x13 cm.


6. Odcinamy dodany wcześniej biały pasek.I gotowe! :D Moje wyglądają tak:


Mała rzecz, a cieszy!  :)

Pozdrawiam serdecznie!
Ewa 

Grafika z: freepik.com; pinterest.com zdjęcia własne :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger