22 lipca 2017

Obrazki na ścianę do dziecięcego pokoju

Kliknij, aby powiększyć

Kropki na ścianie - są! Drewniany szyld z imieniem - jest! Kolorowe poduszki - odhaczone! Lampka-balonik - obecna! Ale czegoś mi tu jeszcze brakuje... Oczywiście oprócz Maciejka :)

Ściana nad kanapą wydawała mi się okrutnie pusta na tle wszystkich fajnych rzeczy, które dzieją się na ścianie przeciwległej. Stwierdziłam, że najlepiej zagospodarować tę białą powierzchnię w najbardziej klasyczny sposób - powiesić na niej wesołe obrazki w ramkach

Postanowiłam wykonać plakaty własnoręcznie, w możliwie najprostszy sposób: część czarnym markerem na białym brystolu, a część techniką wycinankową. Drukowanie dużych formatów na grubym papierze to spory wydatek (cienki niestety nie wygląda tak dobrze), ale jeśli ktoś nie lubi dłubaniny, jest to jakieś wyjście. :) Ja zachęcam wszystkich, którzy lubią tworzyć do samodzielnego wykonania plakatów. Relaks i satysfakcja gwarantowane :) 

Na początku zaprojektowałam układ ramek w Photoshopie. Oczywiście można to zrobić właściwie w każdym innym programie graficznym (np. Pixlr Editor - dostępny online). Wystarczy przyjąć sobie jakaś skalę (np. 30 cm = 300 px). Po utworzeniu dokumentu o wymiarach ściany zaznaczyłam gdzie mniej więcej znajdują się meble i przerzucając ramki w różnych konfiguracjach starałam się zdecydować, jaki układ będzie najfajniejszy. Po dłuższych rozważaniach zapadła decyzja :) 

Kliknij, aby powiększyć


Później oczywiście przeszukałam internety, aby znaleźć jakieś fajne pomysły na plakaty. Coś od siebie dodałam, coś ujęłam i wyszło tak: 

Kliknij, aby powiększyć
Jak to zwykle bywa, życie trochę zweryfikowało moje pomysły, bo nie wszystkie ramki były dostępne, ale koncepcja mocno się nie zmieniła. 

Kupiłam odpowiednie brystole i do dzieła! Najpierw szkic (nie trzymając się kurczowo projektów), później najprzyjemniejsza część: mazianie markerem i wycinanki :)

A oto ostateczny efekt końcowy: 

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Jak Wam się podoba? :) 

Pozdrawiam, 
Ewa 

Grafika: freepik.com


6 komentarzy:

 1. Fajne pomysły. Ta poduszka czarno-biała jest śliczna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie dobrane kolorystycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że kolory ramek powtarzają się w wystroju wnętrza (poduszki). Niby prosty trick, ale sprawa, że wnętrze wygląda bardziej spójnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, skromnie ale pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 5. W pokoju moich córek wisi obrazek Konia - przez zamiłowanie do jazdy konnej, a druga kocha CYRK -może i dosłownie przez co można trochę zwariować;) Udał mi się kupić w sklepie ze starociami zabytkowy obraz Clowna, ale takiego miłego nie z tych podobnych do filmów grozy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł, teraz coraz więcej osób wiesza a pokoju dzieci proste obrazki. Bardzo podoba mi się ten pomysł, puste ściany w pokoju nigdy nie wyglądają dobrze.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KOKOSHKA.PL , Blogger